ارسال بار از كانادا به ايران
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۲:۴۴| بازدید: | نویسنده ali | نظرات (0)

كانادا كشوري مهاجر پذير است و همواره افراد زيادي در فكر سفر به اين كشور پهناور هستند. كانادا سالانه با بيش از ۳۰۰٫۰۰۰ مهاجر جديد يكي از مهاجرپذيرترين كشورهاي دنيا مي باشد. يكي از مشكلات موجود در اين راه، حمل اضافه بار است. به دليل محدوديت هاي موجود و جريمه هاي سنگين اضافه بار همراه مسافر ، بهتر است بار به روش مقرون به صرفه تري حمل گردد. فريت بار به كانادا و فريت بار مسافري از بهترين اين روش هاست. فريت بار در اصطلاح به معناي بار همراه مسافر است.

و البته با توجه به مشكلات اقتصادي پيش آمده و تحريم ها نسبت به ايران ارسال بار يا بسته اي از كانادا به ايران بسيار سخت شده است و البته هيچ يك از اين مشكلات نميتوانند در برابر احتياج اشخاصي كه خانواده يا آشنايي دور از خود دارند يا در كانادا يا در ايران قرار گيرد و اما با baste.co كاملا اين مشكل حل خواهد شد حتي ميتوانيد كاملا خاطر جمع باشيد كه بسته هايتان از كانادا به هر شهري از ايران با امنيت كامل ارسال ميشود.

http://basteh.co/wp-content/uploads/2017/04/yyz-teh-01.jpg

آيا به جز حمل هوايي راه ديگري براي حمل بار به كانادا وجود دارد؟

از آنجائيكه شهرهاي ايراني نشين كانادا اغلب داراي بندر هستند ارسال بار به تورنتو ، ونكوور ، اتاوا و مونترال از طريق دريايي امكان پذير است ولي بايد توجه داشت كه اين روش معايبي نيز دارد. از آنجايي كه زمان حمل بار دريايي از كانادا بسيار بيشتر از زمان حمل هوايي است بايد به اين موضوع توجه داشت كه اگر حجم و وزن محموله شما كمتر از ۱۵۰۰ كيلوگرم است پس مطمئنا ارسال بار دريايي به كانادا براي شما به صرفه نيست و بهتر است شما از روش فريت بار هوايي به كانادا استفاده كنيد چرا كه مثلا ممكن است ارسال بار دريايي به تورنتو به طور تقريبي ۵۰ روز و ارسال بار دريايي به ونكوور ۶۵ روز به طول بيانجامد.

 

 

با وجود تمام راه هاي ممكن براي ارسال بسته هايتان از كانادا به ايران بهترين روش ارسال فرستادن بسته هايتان از طريق مسافران است كه baste.co  بهترين و امن ترين روش را همراه با كسب درآمد براي مسافراني كه حاضر به دريافت بار و ارسال آن به ايران ميشوند را در بر دارد.

 

مطمئنا كنجكاو هستيد كه چگونه؟ كاملا حق با شماست روند سايت بسته.كو به اين شكل است كه اگر شما به ايران قصد مسافرت داريد و كلا شخصي هستيد كه زياد با خود وسايل حمل نميكنيد و يا جاي خالي براي بردن بسته هاي ديگران داريد ميتوانيد از طريق بسته.كو هزينه سفر خود را جبران كنيد و يا حتي درآمد كسب كنيد.

به اين شكل كه اگر از مسافرت خود به ايران مطمئن شديد فقط كافيست به بسته.كو مراجعه كنيد.

 

در ابتدا كه سايت را باز ميكنيد قسمت هايي به عنوانWhen is your flight?  وWhere*your destination

براي سرچ كردن نمايان است, شما زمان پرواز خود و اينكه به كدام يك از شهرهاي ايران سفر ميكنيد را وارد كرده و سرچ ميكنيد اگر بسته اي در آن بازه ي زماني به مقصد مسافرت شما فرم شده باشد شما آنرا مشاهده كرده و ميتوانيد از طريق ايميل و يا شماره تماس فرم تقاضا كننده با ايشان ارتباط برقرار كنيد و اطلاعات مورد نياز درمورد بسته را باهم مرور و تكميل كنيد و درمورد بسته و هزينه ي در نظر گرفته شده هم بهتر است كاملا با يكديگر به توافق برسيد و همچنين مكان و زمان تحويل گرفتن بار را هم تعيين نماييد كه به چه صورت بسته قبل از روز پرواز شما به شما تحويل داده ميشود.

و در ادامه ي همين پروسه اطلاعات دقيق و كاملي از شخصي كه قرار است بسته برايشا ارسال شود هم دريافت ميكنيم و سعي بر اين داشته باشيم كه در اولين فرصت بار را به شخص مورد نظر در ايران تحويل دهيم.

 لذا اين را هم فراموش نكنيد كه شما در ازاي بردن بسته ي ساكنين شهرتان در كانادا به ايران مبلغ چشمگيري دريافت ميكنيد, از هر نظريه اي به پيشنهاد بسته.كو فكر كنيد اين پيشنهاد برد برد است هم بسته جابجا شده است هم شما مقداري از هزينه ي سفر خود را جبران كرده ايد.

برچسب‌ها: ،

راهنماي قدم به قدم و ساده در مورد بازاريابي ديجيتال
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۹:۱۳| بازدید: | نویسنده ali | نظرات (0)

آيا بازاريابي ديجيتال فقط كلمه با شكوه و زيبايي است كه شما در گفتوگوهاي خود از آن استفاده مي كنيد يا اينكه مفهومي حقيقي دارد ؟ بازاريابي ديجيتال چيست و چه مفهومي دارد؟ مطمئنا شما نام بازاريابي ديجيتال يا ديجيتال ماركتينگ را در طول روز بارها و بارها مي شونيد. اگر مي خواهيد تنها براي يك بار و فقط يكبار مفهوم بازاريابي ديجيتال را فرا بگيريد مقاله زير را بخوانيد.

در مقاله زير به صورت كاملا ساده و روان براي شما دوستان و همكاران گرامي به معرفي مفهوم بازاريابي ديجيتال مي پردازيم و به شما مي آموزيم كه چگونه از آن براي پيشرفت كسب و كار خود بهره ببريد. با ما تا انتهاي مقاله همراه شويد.

بازاريابي ديجيتال چيست؟

راهنماي بازاريابي ديجيتال به شما نشن مي دهد كه ماجرا از چه قرار است. اولين بار در اوايل سال 2000 اين كلمه رواج يافت. بايد باور كنيد كه بازاريابي ديجيتال بيش از اينها در اطراف ما حضور داشته است. حدودا ميشود گفت 100 سال قبل تر از اينكه اين كلمه باب شود وجود داشته است. در اينجا تصوير يك بازارياب ديجيتال وجود دارد :

 https://onpost.co/inc/themes/filsion/assets/plus/images/bg/shapes/hiw002.png

source: onpost.co

نام او گوگليلمو ماركوني است . بله ، در سال 1896 او اولين انساني بود كه انتقال عمومي سيگنال هاي وايرلس را نشان داد. اين دوست عزيزمون راديو را اختراع كرد. كمي پس از ارائه كوتاه وي در انگلستان سيگنال هاي مورس در بين آب ها انقال يافتند. و درحالي كه ده سال طول كشيد تا راديو به عموميت برسد مطمئناً مدتي طول نكشيد كه مخترع فهميد مي تواند از طريق آن هر چيزي را بفروشند. اولين برنامه زنده از يك نمايش اوپرا در مت بود و حدس بزنيد پس از آن مردم چه كردند؟ آنها بليط هاي برنامه را خريداري كردند. اينگونه بود كه استراتژي بازاريابي ديجيتال متولد شد. فكر مي كنم شما شگفت زده شويد از اينكه بدانيد من اصلا اشاره اي به گوشي هاي هوشمند، اپليكيشن ها، آگهي هاي فيسبوكي و يا وبلاگي نكردم. به اين خاطر كه بازاريابي ديجيتال ارتباطي به اينترنت ندارد.

تعريف بازاريابي ديجيتال

طبق معمول، ويكيپديا براي توضيح بيشتر بسيار مفيد است: بازار يابي ديجيتال واژه اي پوششي براي استفاده از سرويس هاي بازاري يابي تعاملي محصولات است.

من به دنبال تعريف ساده اي مي گردم كه در يادم باقي بماند. يكي از آن تعريف ها چنين است: بازاريابي ديجيتال به هر فرمي از بازاريابي محصولات يا سرويس ها گفته مي شود كه شامل وسايل الكتريكي است. به دليل الكترونيك بودن ان است كه برا دهه ها وجود داشته و به اين دليل است كه لزوما ربطي به بازاريابي مبتني بر محتوي، پيام هاي گوگلي سوشيال مديا ربطي ندارد. بازاريابي ديجيتال مي تواند هم به صورت آنلاين و هم به صرت آفلاين باشد. و در هر دو گونه مسئله با اهميت سياست بازاريابي ديجيتال است.

چرا بازاريابي ديجيتال با اهميت است؟

آيا بيلبورد ها را به خاطر داريد؟ من به خاطر دارم، زماني كه بچه بودم ثه عنوان يك كودك در تهران تجربيات من از نشستن در صندلي عقب ماشين معمولا بين اين حرف ها مي گذشته است : “مامان هنوز نرسيديم؟” و يا ” آه نگاه كن رستوران شانديز ، ميتونيم بريم اونجا؟”. به هر حال هميشه يكي از ده بيلبورد در كنار جاده نمايان مي شدند. براي من هميشه بيلبوردهاي خياباني نمادي براي تبليغات مدرن بودند اما هنوز هم اين روزها اين شيوه ها پاسخ گو هستند؟ اين سوالي است كه در اين مقاله مي خواهيم به طور ويژه اي تمامي جنبه هاي ان را بررسي كنيم.

در سال 2015 كمپاني ها صدها ميليون تومان روي تبليغات بيلبوردي خرج كردند. خوش بختانه يا متاسفانه تمامش تاثير گذاري خود را از دست داده است.

دليل اينكه چرا بيلبورهايي مانند آنچه در بالا شرح داده شد مردند اين است كه ديگر كسي به اين گونه تبليغات بها نمي دهد. براي مثال تبليغاتي از ماشين هاي تصادف كرده برروي بيلبوردهاي جاده وجود دارد كه همه يادآور سرعت مطمئنه و يا درست رانندگي كردن است. مطمئن باشيد كه راننده توجه ويژه اي به اين بيلبوردها نمي كند و همگي هزينه هاي اضافي هستند.

فقط براي يك لحظه : حتي اكنون نيز فرصت هايي وجود دارد كه آن ها به تلفن خود نگاهي بياندازند.

چطور مي توانيم اينگونه فكر كنيم كه بيلبورد ها آينده اي دارند در حالي كه تنها نه درصد رانندگان در تمام ساعت ها و لحظات روز حواسشان براي تماس يا پيام رساني به روي گوشي هايشان است؟ در حالي كه ديگر رانندگان تمركزشان روي جاده نيست پس چه كسي قرار است به آن تبليغات نگاه كند؟و آن حتي شامل ماشين هاي خودكار نخواهد شد كه هم اپل و هم گوگل در حال كار روي آن هستند ( و قرار است اتفاق بيوفتد ). الون مارك فكر مي كند كه اين وسايل تا سال 2025 ايجاد خواهند شد. تنها در چند سال.

اين بدان معناست كه شما زمان كافي براي فهميدن بازاريابي ديجيتال پيش از خاموش كردن پرينتر قديمي مدرسه تان و بستن مغازه نداريد. بخشي از مردم زمان بيشتري را براي استفاده از ابزارات الكترونيك اختصاص مي دهند. در حالي كه مردم دنيا بيشتر از 10 ساعت در روز وقت صرف تجهيزات الكترنيكي ميكنند چيزي باقي نمانده است تا تمام زمان ما صرف دنياي ديجيتال شود.

 

بيشتر بخوانيد:

 

بازاريابي آنلاين دليلي است براي اينكه يك جوان 25 ساله امروزي كه مي تواند در پذيرايي خانه شان بشيند و با بازي هاي ويدئويي در سال 2 مليون دلار در آمد داشته باشد. در حالي كه هنوز بازاريابي آفلاين جايگاه خود را دارد. بياييد مروري بر آنچه تا به حال گفتيم داشته باشيم :

مرور بازاريابي ديجيتال

 

دو ستون اصلي بازاريابي ديجيتال ، بازاريابي آفلاين و آنلاين هستند. به خاطر تكميل مبحث، بنده فقط به بخش هايي از اختلافات موجود در بازاريابي آنلاين اشاره خواهم كرد.

 

7 دسته بزرگ بازاريابي ديجيتال شامل موارد زير مي شود:

1- بهينه سازي موتور جستجو ( SEO )
2- بازاريابي در موتور جستجو (SEM)
3- بازاريابي مبتني بر محتوي(Content Marketing)
4- بازاريابي شبكه هاي اجتماعي (SMM)
5- تبليغات مربوط به پاداش دادن براي كليك كردن (PPC)
6- بازاريابي انتصابي
7- بازاريابي مبتني بر ايميل (Email Marketing)

 

اونبونس اينفوگرافي بسيار خوبي درست كرده است كه تمام مسائل مربوط به بازاريابي آنلاين را در يك چارت مرتب جمع آوري مي كند :

راهنماي اوليه براي بازاريابي آنلاين محل خوبي براي شروع است. بسيار خب، بازاريابي ديجيتال ديگر چيست؟ در واقع دسته هاي زيادي هستند در اينجا ما 4 دسته بزرگ بازاريابي ديجيتال آفلاين را داريم. اولين دسته چيزي است كه من آن را بازاريابي آفلاين ترقي يافه مي دانم. كه آن شكلي از بازاريابي است كه كاملا آفلاين است ولي توسط وسايل الكترونيك ترقي و رشد يافته است. براي نمونه، اگر رستوران شما از آي پد براي سفارش مشتريان شما استفاده مي كند پس تجربه آفلاين ما درمورد سفارش دادن و ميل نمودن غذا ي ترك توسط اين ابزار الكترونيكي ترقي يافته است. مردم از رسانه هاي ديجيتال براي دهه ها استفاده كرده اند.

source: here

برچسب‌ها: ،

نقش رزومه خوب در بالا بردن شانس استخدام
۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۸:۳۴| بازدید: | نویسنده ali | نظرات (0)

به نام خدا

حتما شما به هنگام استخدام، واژه رزومه كاري را شنيده ايد و يا تا كنون نسبت به تهيه رزومه كاري براي خود اقدام كرده ايد. رزومه، برگه معرفي نامه اي است كه هر فرد، درباره قابليتها و تواناييهاي كاري و ميزان تحصيلات و سوابق خود تهيه و به ديگران ارائه مي نمايد. هدف از ساخت رزومه استخدامي در مرحله اول، دعوت شما به مصاحبه كاري است. در جلسه مصاحبه است كه ديگران مي توانند درباره توانايي شما قضاوت نمايند. بنابراين مهمترين كاربرد رزومه، انتخاب شما از بين تعداد زيادي داوطلب براي مصاحبه استخدامي است. بنابراين بسيار مهم است كه هر فردي، نهايت دقت را در ساخت رزومه خوب براي خود به كار برد. اما براي ساخت يك رزومه كاري خوب بايستي موارد زير را رعايت نماييم.

https://vatanjob.com/wp-content/uploads/2019/02/good-resume-helps-engineers-in-recruitment-process.jpg

1- يك رزومه كاري بايستي مختصر و مفيد باشد تا شخص بررسي كننده، به راحتي بتواند آن را مطالعه نمايد و ضمنا در مورد شما ايجاد كنجكاوي نمايد تا به مرحله بعد، يعني دعوت به مصاحبه كاري راه يابيد. رزومه كتاب سرگذشت و زندگي نامه نيست. بنابراين بايستي در يك يا حداكثر دو صفحه خلاصه گردد.

2- در قسمت اول رزومه بايستي مشخصات فردي، آدرس، شماره همراه، آخرين مدرك تحصيلي مثلا فوق ليسانس برق و سنوات كاري ذكر شود مثلا به نمونه زير براي استخدام مهندس برق توجه نماييد.

نام:احمد        نام خانوادگي :محمدي         تاريخ تولد :1360       آخرين مدرك تحصيلي:كارشناسي ارشد برق قدرت

سابقه كار :10 سال          آدرس :تهران خيابان…………..                    تلفن تماس :0912

ذكر اطلاعات بيشتر مانند شماره ملي، نام پدر و …. بي مورد است.

3- متاسفانه قضاوت عملكرد افراد از روي عكس در كشور ما رايج است. بنابراين اگر كارفرما رزومه عكسدار از شما نخواسته بود، نيازي به قرار دادن عكس در رزومه نيست.

4- در قسمت دوم بايستي سوابق تحصيلي شما از آخرين مدرك تحصيلي به اختصار نوشته شود. اگر در زمان تحصيل، پروژه مهمي انجام داده ايد و يا تاليفات يا مقالات خاصي را ارائه داده ايد حتما در قسمت توضيحات درباره آن به اختصار شرح دهيد.

5- در قسمت سوم، سوابق كاري شما ذكر ميشود. توجه داشته باشيد، براي هر آگهي شغلي، رزومه خاص آن شغل ساخته شود تا بتوان براساس نياز كارفرما، روي قسمتهاي مهم تاكيد كرد. مثلا اگر در آگهي، استخدام مهندس عمران براي سرپرستي كارگاه با حداقل 5 سال سابقه ذكر شده بود، بهتراست در رزومه شما، در قسمت سوابق كاري، روي تواناييهاي مديريتي و سرپرستي تمركز شود.

به عنوان مثال، اگر استخدام مهندس مكانيك جهت دفتر فني بود، بايد در قسمت سوابق كاري، بر روي تواناييهاي شما براي محاسبه و برنامه ريزي و محاسبه احجام كار، رسيدگي به صورت وضعيت، شرايط پيمان، لايحه تاخيرات و … تاكيد نمود. توجه داشته باشيد كه يك كارفرما، پس از درج آگهي استخدام، صدها رزومه كاري دريافت مي كند كه در شرايط عادي حتي 20 درصد آنها را نيز نمي تواند باز كند. بنابراين اگر شما براي مصاحبه شغلي، آگهي خاصي دعوت نشديد نا اميد نشده و براي ساير مشاغل رزومه خود را ارسال كنيد .

6-اگر توانايي خاصي در انجام كار داريد يا دوره هاي آموزشي را طي كرده ايد، حتما در رزومه خود آن را ذكر كنيد. ذكر نرم افزازهاي كاربردي كه در زمينه رشته تحصيلي و كاري خود آن را فرا گرفته ايد به شما در زمينه استخدام كمك زيادي مي كند.

7- به خاطر داشته باشيد كه تواناييهاي شما در طول زمان افزايش مي يابد. بنابراين حتما رزومه هاي خود را به روز نماييد.

8-شما مي توانيد با توجه به متن هر آگهي، قسمتهايي از سوابق و فعاليتهايي را كه در آن مهارت داريد و با مشخصات درخواست شده كارفرما مطابقت دارد، را برجسته سازي نماييد. اما هرگز در رزومه خود، دروغ نگوييد

9-بعضي از ويژگي هاي بارز اخلاقي خود، كه فكر مي كنيد در روند انجام كار مفيد است را ذكر كنيد. مثل توانايي كار گروهي، پيگيري انجام كار و ….

فرآيند كاريابي فرآيند گاها زمان بري است پس خسته نشده و با صبر و حوصله براي اينكار اقدام نماييد و مطمئن باشيد شغل مورد نظر خود را پيدا خواهيد كرد.

نگارش توسط مجموعه استخدامي وطن جاب

منبع:

https://vatanjob.com/how-resume-helps-for-the-chance-of-employment

برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]

بقیه صفحات

درباره سایت
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک


ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 7
بازدیدکنندگان دیروز : 6
افراد آنلاین : 1
کل بازدیدکنندگان : 1270
دیگر موارد