اخاذي در فضاي سايبري
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۹:۴۲| بازدید: | نویسنده ali | نظرات (0)

سرهنگ محمد رضا ايران نژاد گفت: در پي شكايت يكي از شهروندان سيرجاني مبني بر ايجاد مزاحمت و تهديد به انتشار عكس در فضاي مجازي، موضوع در دستور كارآگاهان پليس فتا قرار گرفت.

وي افزود: برابر اظهارات شاكي، فردي ناشناس در پيام رسان اينستاگرام اقدام به ايجاد مزاحمت و تهديد به انتشار عكس در مورد وي و درخواست مبلغ ده ميليون تومان وجه نقد در قبال بازگرداندن عكس‌هاي وي نموده است.

فرمانده انتظامي شهرستان سيرجان بيان كرد: با انجام اقدامات فني و تخصصي، مستندات و ادله لازم براي اثبات جرم در فضاي مجازي جمع‌آوري و بر همين اساس براي تسريع كشف جرم، مستندات به شاكي ارائه و مشخص شد كه حساب كاربري متهم در اين پيام رسان جعلي و به اسم دختري كه هويت آن در دنياي واقعي وجود نداشته بوده است.

وي افزود: در بازجويي بعمل آمده، متهمان با روبه‌رو شدن مستندات و مدارك جمع آوري شده به بزه انتسابي معترف و به جرم خود اقرار كردند.

وي ضمن هشدار به مجرمان سايبري گفت: فضاي سايبري همانند فضاي فيزيكي داراي حريم بوده و نقص آن مشمول قانون مجازات جرائم رايانه‌اى مى‌شود و هيچ بهانه‌اى نيز قادر به توجيه آن نخواهد بود.

سرهنگ ايران نژاد بيان داشت: ساخت تنها به افرادي كه مي‌شناسيد اجازه ورورد به صفحه كاربري خود را داده و از قرار دادن عكس‌هاي شخصي و خانوادگي در فضاي مجازي خودداري نماييد.

برچسب‌ها: ،

[ ]

:: مطالب مشابه
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

بقیه صفحات

درباره سایت
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک
فاقد لینک
ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 3
بازدیدکنندگان دیروز : 6
افراد آنلاین : 1
کل بازدیدکنندگان : 1266
دیگر موارد